Informator
Baza firm
trwa inicjalizacja, prosze czekac...

Dziś o godz 17.50 na łamach TVP Info wyemitowano program Jolanty Erol INTERWENCJE, który został nakręcony na Łąkach Radzymińskich dwa dni temu. Tematem dokumentu było odłączenie części wsi Łąki (od strony Wólki Radzymińskiej) oraz projekt odłączenia północnej części Łąk, (od strony Beniaminowa) złożonej przez mieszkańców niezadowolonych z braku inwestycji w tej części gminy.

Podczas nagrania obecni byli przedstawiciele władz samorządowych: zastępca burmistrza Radzymina Andrzej Siarna i radna Elżbieta Darka. Nie zabrakło także zainteresowanych mieszkańców Łąk z sołtysem Leszkiem Jankowskim oraz viceprzewodniczącym Stowarzyszenia Rozwoju wsi Łąki Markiem Markowskim.

Dla tych, którzy nie oglądali. Nic straconego. Program będzie również dostępny na stronie internetowej TVP Info pod adresem:

http://www.tvp.pl/warszawa/publicystyka/interwencje-jolanty-erol

zapraszamy do komentowania.

WASZE OPINIE
Twój IP: 54.146.233.30

Autor:

Treść opinii:

Autor: Sieger
2012-09-24 16:39:10
Do "...": - "materiał został nakręcony" ponieważ jest ciekawy temat - niektórzy mieszkańcy Łąk zapłacili więcej niż 10 złotych za metr [sam znam takich, którzy zapłacili prawie 250] - niezależnie od tego, czy za metr zapłaciło się 10 złotych, czy 10.000 złotych ludzie oczekują, że będą traktowani poważnie; i płacone przez nich pieniądze do budżetu gminy, będą wydawane na ich potrzeby a nie na fanaberie kmiotów tymczasowo zarządzających "masą upadłościową" - "tyle lat czekają na polepszenie warunków"... czekają i nic, więc może jednak trzeba coś robić?
Autor: ...
2012-09-24 11:08:17
A ja nie rozumiem w jakim celu i po co jest nakręcony ten materiał. Bo pytam czego oczekuje ktoś kto kupił działkę np po 10 zł. za metr, czy tego samego co ten co kupił za 200 zł. ? Chyba, jeśli decydujesz się mieszkać na peryferiach to dlatego, że kupiłeś taniej albo chciałeś zwiać z miasta !!! No dla mnie jest to proste ! Tylko trochę szkoda rdzennych mieszkańców, których tam widziałam niewielu, bo Ci właśnie mogą mieć najwięcej do powiedzenia w tej kwestii. Tyle lat czekają na polepszenie warunków.
Autor: Lutek
2012-09-23 23:04:35
Zainteresowanych poszerzeniem wiedzy na temat stosunków polsko-niemieckich odsyłam do tego materiału wideo: http://www.youtube.com/watch?v=qO7DVkdbru8&feature=related Polecam konkluzję na końcu
Autor: AntySieger
2012-09-23 09:06:12
Sieger dla Ciebie wszystko będzie napisane "językiem nadwiślańskich idiotów" bo jak żeby inaczej??? nie potrafisz nawet słowa krytyki na siebie przyjąć....ciekawe ile zauroczenie Twoja dziwną osobą wśród "Łąkersów" jeszcze potrwa..ale mam nadzieje, ze już nie długo...Całej wsi życzę jak najlepiej ale mam nadzieje że nie obudzicie się z "ręką w nocniku" po tych Waszych zmainach
Autor: Adrian
2012-09-22 23:02:17
Sieger: Z osiedla na Łąkach do UM Nieporęt jest prawie 9 km,do UM Radzymin 5,5km. Ile to procent dalej ? Na filmie są też starzy mieszkańcy Łąk, więc to nie jest jednorodna grupa przyjezdnych "Łąkersów". Prywatnie: nie wiem, czemu Pan, wplata niemieckie słowa w polski język i akcentuje tak swoje pochodzenie? Przecież sprawa dotyczy łąk, a nie pańskiej osoby. Język polski chyba Pan zna. Po co ten heidemat ? Po co porównania Szczecin Berlin ? To ma być prowokacja ? Ma Pan jakiś kompleks pochodzenia, czy jak ? Nie znam innej osoby obcego pochodzenia, która tak to podkreśla. Wątpię żeby był Pan rodowitym Niemcem. Myślę, że współmieszkańcy darzą Pana dużą dozą tolerancji. Nie sądzę żeby w kraju, do którego tak często się Pan odwołuje była taka dla Polaków, tak się zachowujących. Jak Pan dalej będzie tak stylizował swoje wypowiedzi, ludzie zaczną się dopatrywać I rozbioru Radzymina, a to na pewno się sprawie nie przysłuży.
Autor: Sieger
2012-09-22 19:39:59
do AntySiegera: a tak coś z sensem to się uda, czy raczej niekoniecznie? Jakiś argument, odrobina myśli... A może zbyt wielkie wymagania... Nie wiem co prócz rąk AntySieger rozkłada, ale nie może być to nic ciekawego... A na ścianach to mam wymalowane wredne pruskie adlerki by pamiętać o Heimacie... A dalej - jeśli chodzi o wpis AntySiegera - to nie kumam czaczy, ale pewnie dlatego, że mam pewne problemy z rozumieniem dialektu nadwiślańskich idiotów... [ten wpis to na serio, czy po bardzo dużej wódce...?] Więc o co kaman man
Autor: AntySieger
2012-09-22 19:02:07
Panie Sieger od dłuższego czasu czasu przyglądam się pańskim tekstom a to w Kurierze Radzymińskim a to np na Radzymin 24. Ostatnio miałem przyjemność obejrzeć Pana wypowiedzi w Interwencjach...i ręce rozkładam..i współczuje...Robi Pan z siebie nie wiadomo kogo, jedzie Pan na wszystko i na wszystkich a już "Załubice" to ma Pan chyba na ścianach czerwoną farbą wymalowane!!!??? A co tam jest tak znacząco więcej zrobione niż w tych waszych Łąkach?? w czasie kadencji ówczesnych Burmistrzów???bo oświetlenie, autobusy czy dziury w drogach to już za ich kadencji tam były. Polecam dobrego lekarza. pozdrawiam
Autor: Sieger
2012-09-22 14:26:25
Argument geograficzny [ "Drugiej grupie na pewno bliżej do Radzymina niż Nieporętu czy Wólki, przynajmniej geograficznie"] jest niezbyt trafiony - Szczecinowi i Wrocławowi bliżej jest do Berlina niż Warszawy [odpowiednio 143/ 599 i 345/ 379km; trasy wyznaczone przez Google Earth]. Jeśli "argument geograficzny" jest ważny to co? Odłączamy Śląsk i Pomorze żeby odległości się zgadzały ...? Poza tym "drugiej grupie" wcale nie jest bliżej do Radzymina, ponieważ są to - przeważnie - ludzie spoza Radzymina i do miasta "Cudu i JPII" jest im równie blisko/ daleko co do Ciechocinka, Lądka Zdroju, czy Ustrzyk Dolnych/ Górnych. Najbliżej jest im do tego co im się należy za kasę, którą płacą. Konflikt niektórych mieszkańców z władzami datuje się od połowy ubiegłego roku a robienie Łąkersów w "cztery litery" trwa od wielu, wielu lat - także nietrafiony argument. Poza tym - konflikt z władzami Radzymina ma swe źródło w sposobie traktowaniu Łąk i Łąkersów przez "wadze": niedotrzymywanie umów i zobowiązań [sprawa porozumienia "wodociągowego"], lekceważenie [brak odpowiedzi na oficjalne pisma kierowane do "wadz"], nierealizowanie zadań wynikających z odpowiednich przepisów tzw. "prawa" [np. zrównoważony rozwój]. Mam nadzieję, że 26 IX - przy okazji tzw. konsultacji - kilka spraw zostanie lepiej przedstawionych [a to min. za sprawą zaproszonych gości] Na temat sprawności intelektualnej Wiceburmistrza Andrzeja Siarny nie będę się wypowiadał - "to widać, słychać i czuć". I małe uzupełnienie: http://forum.gazeta.pl/forum/w,14936,139043896,139096038,Re_Interwencja_TV_w_gm_Radzymin.html
Autor: Teatr lalek
2012-09-22 13:59:40
Żeby cokolwiek się zmieniło trzeba by wygnać aktora-lalkarza i spalić jego lalki.
Autor: kiwaczek
2012-09-22 10:00:52
skoro Rada Gminy nie chce? /nie może?/ odwołać burmistrza to może potrzebne jest referendum w tej sprawie?
Autor: marika
2012-09-22 09:44:21
Najgorsze jest to że władza w Radzyminie wpycha garściami nasze pieniądze do własnych wsi i kieszeni a mieszkańców mają za tępaków z epoki kamienia łupanego. Pomijając sprawę wodociągu,kanalizacji itp. ciekawe czy Pan Siarna lub Pan Piotrowski chciałby aby jego wnuczek wracał ze szkoły do domu po ruchliwej ulicy bez oświetlenia i normalnego pobocza!!!??? Mieszkańcom Łąk pozostaje mi tylko współczuć i trzymać kciuki za wytrwałość w walce o lepsze dobro dla siebie i swoich dzieci!
Autor: Stefan
2012-09-21 23:00:05
Legionowa, czy Warszawy przez Nieporęt. Był nierentowny pociąg zatrzymujący się w Dąbkowiźnie. Od dawna tego nie ma. Więc nie dziwie się mieszkańcom, ale dziwię się władzom, że nic nie robią. Podobnie sprawa w Ciemnem jest droga od wiaduktu z S8 na Wołomin zefrezowana już z rok i nic, żadnej nawierzchni. Mostek na Rządzy też od lat niezałatany. Brak reakcji na zmieniającą się rzeczywistość. Może zróbmy referendum w gminie i odwołajmy władze zamiast się dzielić ?
Autor: Stefan
2012-09-21 22:54:08
Ten drugi obszar to już zupełnie co innego, niż ten pierwszy. Ten pierwszy rzeczewiście korzysta z infrastruktury w Wólce i ma do niej bliżej. Drugiej grupie na pewno bliżej do Radzymina niż Nieporętu czy Wólki, przynajmniej geograficznie. Widzę na filmie znajome twarze, ludzi z którzy chodzili do szkoły podstawowej w Radzyminie. Żal mi ich, bo myśle że psychologicznie to przynależą do Radzymina. To musi być pewne rozdarcie. Myślę, że nieporuszonym tłem są konflikty, co poniektórych nowych mieszkańców Łąk z władzami Radzymina i idąca za tym nieprzychylność władz. Oprócz krytykującyh władze i władz są zwyczajni ludzie. Ci ludzie giną na drogach bez chodnika i mają problem wodą do picia, dojazdem do szkoły. W PRL były autobusy, które kursowały do Białobrzeg, Le
Autor: twój sąsiad
2012-09-21 20:36:14
Po obejrzeniu tego reportażu można powiedzieć tak: burmistrzowie, dla których ,znaczy się’ liczy dobro mieszkańców stwierdzili , że są ku temu przesłanki, że będą etapować inwestycję i podjęli już nawet stosowną procedurę. W tej chwili dokumentację mają na ukończeniu i są na bazie tworzenia projektu budżetu. Tak więc Pani Redaktor, jeśli można, trudno jest się domówić z władzami Radzymina, żyjącymi od cudu do cudu, co daje skutek niezadowalający mieszkańców, ale w końcu dzisiaj każdy podejmuje suwerenną decyzję… Czy ktoś coś zrozumiał z tego co zostało tu napisane? Wyłapałem co bardziej smakowite ,kąski’ z wypowiedzi burmistrza, który nauczył się na pamięć kilku formułek i zamydla nimi ludziom oczy wszędzie tam gdzie się pojawi. Mało tego, że to co mówi nie trzyma się nijak tzw. , kupy’ , to jeszcze nie dotrzymuje złożonych wielokrotnie przez siebie obietnic. Za ,złote usta’ należy się złoty wianek Ogólnie nasuwa się wniosek, że jak nie wybiorą burmistrza z Twojej miejscowości i miejscowość dodatkowo ma małą moc w postaci liczby mieszkańców przekładających się na głosy wyborcze, to marne są szanse na to, że ktoś będzie o Tobie pamiętał i dbał o Twoje interesy i Twoją miejscowość.
Autor: twój sąsiad
2012-09-21 20:32:37
Po obejrzeniu tego reportażu można powiedzieć tak: burmistrzowie, dla których ,,znaczy się’’ liczy dobro mieszkańców stwierdzili , że są ku temu przesłanki, że będą etapować inwestycję i podjęli już nawet stosowną procedurę. W tej chwili dokumentację mają na ukończeniu i są na bazie tworzenia projektu budżetu. Tak więc Pani Redaktor, jeśli można, trudno jest się domówić z władzami Radzymina, żyjącymi od cudu do cudu, co daje skutek niezadowalający mieszkańców, ale w końcu dzisiaj każdy podejmuje suwerenną decyzję… Czy ktoś coś zrozumiał z tego co zostało tu napisane? Wyłapałem co bardziej smakowite ,,kąski’ ’ z wypowiedzi burmistrza, który nauczył się na pamięć kilku formułek i zamydla nimi ludziom oczy wszędzie tam gdzie się pojawi. Mało tego, że to co mówi nie trzyma się nijak tzw. ,, kupy’’, to jeszcze nie dotrzymuje złożonych wielokrotnie przez siebie obietnic. Za ,,złote usta’’ należy się złoty wianek. Ogólnie nasuwa się wniosek, że jak nie wybiorą burmistrza z Twojej miejscowości i miejscowość dodatkowo ma małą moc w postaci liczby mieszkańców przekładających się na głosy wyborcze, to marne są szanse na to, że ktoś będzie o Tobie pamiętał i dbał o Twoje interesy i Twoją miejscowość. Czas na zmiany w tym urzędzie gdyż na drugi cud nie ma co liczyć...
Autor: mieszkaniec
2012-09-21 20:21:27
Według mnie jako rodowitego Radzyminiaka problem jest po stronie naszych władz, które musimy wreszcie zmienić. Problem Łąk ukazuje tak naprawdę nieudolność władz gminy i pracowników tutejszego urzędu. W najbliższych wyborach trzeba zmienić burmistrza na osobę, która będzie w stanie stworzyć zespół kompetentnych fachowców a nie ludzi, którzy uważają, że praca w urzędzie z uwagi na znajomości czy staż pracy im się po prostu należy. Perspektywa finansowa UE 2014-2020 będzie ostatnią, w której pomoc otrzymana przez nasz kraj będzie wyższa niż wpłacana składka członkowska. O nieudolności naszego burmistrza może świadczyć sam fakt, że uważa się za wielkiego kustosza historii tego miasta a nie stać go nawet na zamieszczenie informacji na stronie internetowej urzędu o pomniku niedaleko oczyszczalni gdzie miały miejsce egzekucje podczas II Wojny światowej.
Autor: Radzyminiak
2012-09-21 11:54:32
Moim zdaniem Łąki Radzymińskie są tak potrzebne ,,nam" mieszkańcom jak kurwi* majtki. Zające i inne gatunki mieszkające w lasach muszą mieć gdzie biegać,a rolinicy muszą mieć gdzie wypasach trzodę.
Autor: obserwer do mieszkanka
2012-09-21 10:42:14
pisalem o samej tendencyjnosci nakrecenia materialu. Pokazania skrajnosci na obrazach. Wybacz ale cala gmina krzyzami i pompami recznymi nie stoi, a taki przekaz wrecz sredniowieczny poszedl w swiat. Co innego temat jak duzo jest do zrobienia w gminie i w tym zgoda.
Autor: ąkiłan
2012-09-21 10:24:23
dajmy jeszcze jedną szansę obecnie zarządzającym naszą gminą w następnych wyborach. Zapewne w następnej kadencj załatwią nam wszystko. Postawcie więc jeszcze raz na te same konie...
Autor: mieszkanka
2012-09-21 09:44:11
ta tzw. "tendencyjność' pokazuje skrajne różnice i bardzo dobrze. Obserwer chyba nie masz dobrego zmysłu obserwacji... W gminie Radzymin nie dzieje się nic! Zainteresuj się lokalnymi sprawami, a zobaczysz jak są załatwiane, jaka jest komunikacja i co dzieje się w gminie. Nie trzeba daleko szukać wejdź na stronę www gminy, aż boli! Nic tylko papież i cud nad Wisłą! a gdzie inwestycje, oświata, problemy społeczne.... Ludzie nie chcą już igrzysk czyli obchodów 15 sierpnia, z roku na rok coraz gorszych, ludzie chcą chleba, czyli zaspakajania ich potrzeb bytowych i polepszania standardów życia!!! To są zresztą zadania własne gminy, więc łaski nie robią. Motto przewodnie naszej gminy "Nikt nie może Ci tyle dać, co my Ci obiecamy!!!!!" i jakoś się kręci od wyborów do wyborów!
Autor: obserwer
2012-09-21 00:47:36
material nakrecony tendencyjnie. Najbardziej nieuczciwym byl przekaz porownania dwoch gmin Nieporet (ludzie na lodkach, slonce, kwiatki) i Radzymina (krzyze, studnia, hydrant, ciemno i ponuro). Obraz wylanail sie jeden. Jak to w gm. Radzymin zatrzymano sie najwczesniej w XIX wieku. Po takim przekazie ktos z zewnatrz moze naprawde pomyslec ze tu jest syf. Albo robi sie obiektywny dokument albo wcale. Bylem rozczarowany.
Autor: m-Łąki
2012-09-20 22:02:40
popieram,Mariusz ma rację
Autor: Mariusz
2012-09-20 21:41:59
Fakt, że jesteśmy na wsi nie usprawiedliwia notorycznego robienia w wała jej mieszkańców przez władze gminy. Nikt burmistrzowi pistoletu nie przystawiał do głowy kiedy zobowiązywał się na piśmie do budowy wodociągu. Mnie właściwie wodociąg jest już niepotrzebny, bo w końcu zainwestowałem we własną stację uzdatniania. Ale marnotrawstwa pieniędzy, czyjejś pracy i czasu nie zdzierżę - w szczególności gdy to się dzieje w interesie godziwego zysku dewelopera, czy faworyzowanego inwestora.
Autor: mieszkaniec Łąk
2012-09-20 09:57:05
Mnie to że jestem w gminie Radzymin zupełnie nie przeszkadza. Nie widać większego zainteresowania nami ze strony gminy Nieporęt. Szkoda, że wcześniej zainteresowani nie przemyśleli zakupu tanich działek pod swe domostwa. Trzeba było kupić sobie działki rzut beretem od miasta. Coś za coś koledzy. Jesteśmy na wsi Szanowni Koledzy.
Redakcja www.forum.radzymin24.info nie bierze odpowiedzialności za treść komentarzy zamieszczonych przez internautów. Należą one do osób, które je zamieściły.
Imieniny: Hugona, Piotra, Roberty
Ogłoszenia
Auto Giełda
radzymin24.tv
Masz ciekawy materiał - Napisz do nas !!!!
Jeśli masz ciekawy materiał (zdjęcia, filmy, reportaż) i chcesz się nim z nami podzielić. Koniecznie >> napisz do nas...
Osób online: 33
NA SKRÓTY
POLECAMY
Copyright © by Radzymin24.info
Design by CIK - Jarosław Gumkowski